Strona główna » Zakopiańska Policja edukuje w dniu bezpiecznego Internetu
Aktualności Miasto Zakopane

Zakopiańska Policja edukuje w dniu bezpiecznego Internetu

Miasto Zakopane po raz kolejny włączyło się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, inicjowanego przez Komisję Europejską. Wydarzenie to, mające na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników przestrzeni wirtualnej, stanowiło okazję do przeprowadzenia działań edukacyjnych i profilaktycznych, mających na celu podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpiecznego korzystania z internetu.

Niezmiennie przez lata, Dzień Bezpiecznego Internetu stał się platformą do promowania właściwych nawyków online oraz nauki reakcji na nieprawidłowości i zagrożenia związane z działalnością w sieci. W tegorocznej edycji szczególny nacisk położono na kształtowanie bezpiecznych praktyk u młodych internautów, z uwagi na ich wzrastającą aktywność w sieci.

Policjanci z Zakopanego podjęli liczne działania skierowane do dzieci i młodzieży, zaczynając od tych spędzających ferie zimowe w regionie. Wizyty w ośrodkach wypoczynkowych oraz spotkania z uczniami szkół podstawowych i średnich stanowiły okazję do dyskusji na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz identyfikacji potencjalnych zagrożeń, takich jak cyberprzemoc czy nadużycia online.

Szczególnie istotnym punktem programu była wizyta w prywatnej szkole podstawowej STO w Zakopanem, gdzie tematyka bezpieczeństwa w sieci została omówiona z uczniami starszych klas. Podczas tych spotkań poruszono również kwestie dotyczące cyberprzemocy i sposobów jej przeciwdziałania.

Warto podkreślić, że choć Dzień Bezpiecznego Internetu przypada na 6 lutego, działania związane z promocją cyberbezpieczeństwa powinny być kontynuowane przez cały rok. W obliczu rosnącej roli internetu w życiu codziennym, posiadanie świadomości i umiejętności związanych z bezpiecznym korzystaniem z sieci staje się niezwykle istotne dla wszystkich użytkowników, niezależnie od wieku czy doświadczenia.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi