Strona główna » Tatrzańska Policja zatrzymała trzy osoby poszukiwane listem gończym
Aktualności Miasto Zakopane

Tatrzańska Policja zatrzymała trzy osoby poszukiwane listem gończym

W miniony weekend policjanci tatrzańscy odnieśli kolejny sukces w działaniach poszukiwawczych, zatrzymując trzy poszukiwane osoby, w tym dwie na podstawie listu gończego. To rezultat ciężkiej i żmudnej pracy prowadzonej przez funkcjonariuszy w terenie.

Już w piątek, 9 lutego bieżącego roku, kryminalni ustalili miejsce ukrywania się jednego z poszukiwanych. Dzięki szybkiej akcji udało im się zatrzymać całkowicie zaskoczonego 33-latka, pochodzącego z powiatu tatrzańskiego. Mężczyzna ten był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Zakopanem.

Następnie, kolejna osoba poszukiwana listem gończym wpadła w ręce dzielnicowych. 32-letni mieszkaniec Zakopanego został zatrzymany podczas policyjnych działań na osiedlu Guty. Mężczyzna został skierowany do odbycia kary 30 dni aresztu.

Trzeci z poszukiwanych został zatrzymany w sobotę, 10 lutego, na ulicy Kościuszki w Zakopanem przez policjantów OPP Kraków. 43-letni mężczyzna był poszukiwany celem ustalenia aktualnego miejsca pobytu.

Jednak praca policji w miniony weekend nie ograniczała się tylko do działań poszukiwawczych. W niedzielę funkcjonariusze pomogli również w odnalezieniu opiekunów młodego mężczyzny, który zagubił się na Krupówkach. Dzięki szybkiej reakcji i skoordynowanej akcji, sprawa znalazła szczęśliwy finał.

Warto zauważyć, że podczas tegorocznych ferii często dochodzi do zagubienia się dzieci i dorosłych w tłumie turystów. Dlatego też, apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej uwagi na osoby pozostające pod naszą opieką. Bezpieczeństwo naszych bliskich powinno być zawsze priorytetem, a profesjonalna i szybka reakcja policji może być kluczowa w nagłych sytuacjach.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi