Strona główna » Jubileuszowy Slalom Maraton Zakopane z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy
Aktualności Miasto Zakopane

Jubileuszowy Slalom Maraton Zakopane z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy

fot. UM ZAKOPANE

25 lutego odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa X edycja „12H Slalom Maraton Zakopane” na stokach Kasprowego Wierchu. Tegoroczne zawody, jak co roku, zgromadziły wielu pasjonatów narciarstwa oraz ważnych gości, w tym Prezydenta RP, Andrzeja Dudę, który tradycyjnie objął patronatem tę sportową imprezę. Ceremonię otwarcia oraz wręczenia nagród uświetniła obecność zastępcy burmistrza Zakopanego, Agnieszki Nowak-Gąsienicy.

„Jest to ogromny zaszczyt i przyjemność dla mnie, że po raz kolejny mogłem objąć ten Slalom Maraton prezydenckim patronatem. Ogromnie dziękuję za jego zorganizowanie. Tak się w tym roku poskładało i aura też tak spowodowała, że odbywa się on wyjątkowo na świętej górze polskich narciarzy, na Kasprowym Wierchu, na jednym z najtrudniejszych stoków w Polsce, więc wyzwanie jest wielkie” – powiedział Prezydent, inaugurując zawody.

Dwunastogodzinny Slalom Maraton Zakopane” to nie tylko zwykłe zawody narciarskie – to również wydarzenie charytatywne, którego celem jest ustanowienie rekordu Polski w drużynowej jeździe po slalomie non-stop przez 12 godzin. Środki finansowe pozyskane dzięki hojności sponsorów, liczone za każdy pokonany kilometr, przeznaczone są na wsparcie sportowców z niepełnosprawnościami, trenujących przy Fundacji HANDICAP Zakopane.

Inicjatorką tego szlachetnego pomysłu aktywizacji sportowej i integracji osób z niepełnosprawnościami jest Małgorzata Tlałka-Długosz, reprezentantka Polski w narciarstwie alpejskim. Jest ona nie tylko olimpijką, lecz także wielokrotną Mistrzynią Polski i Francji, zwyciężczynią Pucharów Europy oraz medalistką Pucharów Świata i Akademicką Mistrzynią Świata.

„Ta inicjatywa to nie tylko święto sportu, ale również wyraz wsparcia dla wszystkich tych, którzy z determinacją pokonują własne ograniczenia, dążąc do osiągnięcia swoich marzeń sportowych. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, zarówno zawodników, jak i sponsorów, możemy razem przyczynić się do rozwoju sportu dla wszystkich, bez względu na ewentualne przeszkody” – podkreśliła Małgorzata Tlałka-Długosz.

Jubileuszowy „12H Slalom Maraton Zakopane” nie tylko dał możliwość rywalizacji na wspaniałych stokach, lecz także stanowił wyraz solidarności oraz wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami. Dzięki takim inicjatywom sport staje się nie tylko areną zmagań, ale również źródłem nadziei i inspiracji dla wszystkich.

źródło fot: UM Zakopane
/j

tagi