Strona główna » Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez Policję
Aktualności Gmina Bukowina Tatrzańska

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez Policję

W ostatnim tygodniu tatrzańscy policjanci zatrzymali siedmiu pijanych kierowców na drogach powiatu tatrzańskiego. To tylko niewielki wycinek rzeczywistości, która niestety staje się coraz bardziej powszechna. Nietrzeźwi kierowcy stanowią ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego, w tym dla siebie samych. Pomimo surowych konsekwencji prawnych, jakie niesie za sobą jazda po alkoholu, niektórzy wciąż ignorują ten fakt, narażając życie nie tylko siebie, ale także innych.

W Białce Tatrzańskiej, zatrzymano 29-letniego mieszkańca powiatu nowotarskiego, który prowadził pojazd będąc w stanie nietrzeźwości, z ponad 0,6 promila alkoholu w organizmie. Podobne sytuacje miały miejsce także w innych miejscowościach, jak Zakopane czy Dzianisz.

Najbardziej niepokojące są przypadki, gdzie stężenie alkoholu w organizmie przekraczało 1 promil. Tego typu zachowania nie tylko świadczą o lekceważeniu prawa, ale także o braku szacunku dla życia ludzkiego. Przypadek 23-letniego mieszkańca Pińczowa, który miał w organizmie ponad 1,7 promila alkoholu, jest szczególnie alarmujący i wymaga podjęcia pilnych działań prewencyjnych.

Pamiętajmy, że konsekwencje prawne dla nietrzeźwych kierowców są bardzo surowe. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a także zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, wysoka grzywna oraz 15 punktów karnych. Nawet dla osób, których stężenie alkoholu w organizmie jest poniżej 0,5 promila, przewidziane są kary aresztu lub grzywny, oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Nadmierna konsumpcja alkoholu przedsięwzięta przed wsiadaniem za kierownicę nie tylko zagraża życiu i zdrowiu kierowcy, ale również stanowi realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, w tym pieszych i pasażerów. W związku z tym, apelujemy do wszystkich kierowców o rozsądek i odpowiedzialność za swoje czyny.

Tymczasem, policja tatrzańskiego powiatu kontynuuje swoje działania mające na celu eliminację nietrzeźwych kierowców z dróg.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi