Strona główna » Kolizja w Kościelisku. Policja apeluje o ostrożność
Aktualności Gmina Kościelisko

Kolizja w Kościelisku. Policja apeluje o ostrożność

W ostatnich dniach doszło do kolejnego incydentu na drodze, który mógł skończyć się tragicznie, ale na szczęście, dzięki czujności kierowców, obyło się bez poważniejszych obrażeń.

W piątkowe popołudnie w Kościelisku doszło do zderzenia dwóch pojazdów: Mitsubishi prowadzonego przez 77-letnią kierującą oraz dostawczaka marki Iveco, który prawidłowo poruszał się z przeciwka. Według ustaleń, w wyniku nieostrożnego manewru kierującej Mitsubishi, doszło do nagłego zjechania na przeciwległy pas ruchu, co spowodowało kolizję.

Na szczęście, żaden z uczestników zdarzenia nie doznał poważniejszych obrażeń ciała. Jednakże, w wyniku zdarzenia kierująca pojazdem Mitsubishi została ukarana mandatem karnym w wysokości 1020 złotych oraz nałożono na nią 10 punktów karnych za spowodowanie kolizji.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi za kierownicą. Wypadki mogą zdarzyć się każdemu z nas, dlatego ważne jest, abyśmy wszyscy przestrzegali przepisów drogowych, zachowywali czujność i unikali niepotrzebnych ryzykownych zachowań.

Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego zależy przede wszystkim od naszego odpowiedzialnego zachowania za kierownicą.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi