Strona główna » Kto został radnym w Zakopanem? Mamy wyniki
Aktualności Miasto Zakopane

Kto został radnym w Zakopanem? Mamy wyniki

W ostatnich wyborach samorządowych w Zakopanem doszło do znaczących zmian w składzie Rady Miasta. Mandaty radnych żegnają kilku doświadczonych polityków, a miejsce w Radzie zyskało wielu nowych twarzy, w tym osoby związane ze sportem.

Krzysztof Wiśniowski, Jacek Kalata, Aneta Bachleda Curuś, Maciej Gąsienica Walczak i Marcin Sęk zakończyli swoją kadencję jako radni. Jednakże, najwięcej głosów w wyborach uzyskali Grzegorz Jóźkiewicz oraz Bartłomiej Bryjak. Ich elekcja jest jedną z niespodzianek wyborczych.

W Radzie Miasta pojawiło się też wiele nowych twarzy, w tym osoby związane ze sportem, co może wpłynąć na różnorodność podejmowanych decyzji. Jakub Kot, Michał Nikliński i Szczepan Karpiel Bułecka, znani ze swoich osiągnięć sportowych, teraz będą mieli szansę wnosić swoje doświadczenia i wizje w rozwój miasta.

Wyniki wyborów pokazały także, jak rozłożyły się mandaty radnych w poszczególnych okręgach. W okręgu nr 1, mandaty zdobyli m.in. Paweł Strączek, Wojciech Tatar, Maria Łukaszczyk, Łukasz Filipowicz, Izabela Szlachetka i Jakub Kot. Natomiast w okręgu nr 2, mandaty otrzymali m.in. Kazimierz Konarski, Bartłomiej Bryjak, Michał Nikliński, Marek Donatowicz i Wojciech Solik. W okręgu nr 3, mandaty zdobyli m.in. Agnieszka Nowak Gąsienica, Jan Gluc, Stanisław Karp i Tymoteusz Mróz.

Nowi radni będą teraz mieli szansę przełożyć swoje programy i obietnice wyborcze na konkretne działania na rzecz mieszkańców Zakopanego. Czekamy z niecierpliwością na efekty ich pracy w Radzie Miasta.

Pełna lista Radnych, którzy uzyskali mandat:
Okręg nr 1:
Paweł Strączek PiS 365
Wojciech Tatar PiS 301
Łukasz Filipowicz Przyjazne Zakopane 310
Maria Łukaszczyk PiS 231
Izabela Szlachetka Lelek PZ 180
Jakub Kot Dla Podhala 180

Okręg nr 2:
Bartłomiej Bryjak PZ 501
Marek Donatowicz DP 443
Kazimierz Konarski PiS 241
Wojciech Solik DP 208
Michał Nikliński PZ 100

Okręg nr 3:
Agnieszka Nowak Gąsienica PiS 420
Jan Gluc PiS 294
Tymoteusz Mróz DP 274
Stanisław Karp PZ 251
Jerzy Jędrysiak 200

Okręg nr 4:
Grzegorz Jóźkiewicz PZ 543
Zbigniew Szczerba PZ 401
Józef Figiel PiS 248
Mateusz Łękawski PiS 203
Szczepan Karpiel Bułecka PZ 84

/j

tagi