Strona główna » Koncert „Równoj ku Górze” w Zakopanem
Aktualności Miasto Zakopane

Koncert „Równoj ku Górze” w Zakopanem

Na zakończenie Roku Jubileuszowego w 25-tą rocznicę wizyty Jana Pawła II w Zakopanem oraz z okazji rozpoczęcia nowenny podhalańskiej w związku z ogłoszeniem Sanktuarium bł Prymasa Tysiąclecia na Bachledówce oratorium „Równoj ku Górze” zostanie zaprezentowane w Zakopanem.

Oratorium Bachledowiańskie pt. „Równoj ku Górze” powstało dla uczczenia Osoby i myśli błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Myśl Prymasa Tysiąclecia i góralska nuta dała początek słowu poetyckiemu, które jest dziełem Zofii Truty. Spotkanie muzyki klasycznej, współczesnej i ludowej w kompozycji Bartłomieja Gliniaka.

To jest niezwykłe spotkanie dwóch światów muzycznych: klasycznego, z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej i Chórem Filharmoników Katowickich, scholą Wyższego Seminarium Duchownego Paulinów i solistami Sylwią Banasik-Smulską i Emilem Ławeckim na czele oraz chórem góralskim złożonym z ponad 40 osób: dzieci, solistów z regionalnych zespołów śpiewaczych i wreszcie kapeli Krzysztofa Czecha, grającego na dudach i fujarkach Krzysztofa Gocała i grupie trombit Hanaczyków. Narratorem, czytającym myśli bł. Stefana Wyszyńskiego jest Jerzy Zelnik.

Zapraszają: Leszek Dorula – Burmistrz Miasta Zakopane oraz ks. Mariusz Dziuba – proboszcz Parafii Tatrzańskiej Świętego Krzyża w Zakopanem i ojcowie Paulini o. Jerzy Kielech i o. Mariusz Tabulski.

tagi