Strona główna » Zakopiańska Policja podsumowuje noc sylwestrową
Aktualności Miasto Zakopane

Zakopiańska Policja podsumowuje noc sylwestrową

Operacja policyjna „SYLWESTER 2022” zaangażowała blisko 300 policjantów z całej małopolski. Zakopiańskich funkcjonariuszy wspierali również Straż Graniczna, Straż Pożarna, Straż Ochrony Kolei, Strażnicy Miejscy oraz pracownicy ochrony. W Zakopanem i miejscowościach turystycznych powiatu tatrzańskiego blisko 300 policjantów wzięło udział w operacji policyjnej, a Sylwester na Równi Krupowej w Zakopanem przywitało około 65 tysięcy turystów.

Policjanci z małopolskiej drogówki dbali o bezpieczny dojazd turystów na koncert sylwestrowy, patrolując „zakopiankę”, natomiast pod Tatrami policyjne patrole usprawniały ruch, a w rejonie dworców policjanci i Strażnicy Ochrony Kolei dbali o bezpieczeństwo podróżnych.

Zakopiańska policja podsumowuje:
„Znaczne siły policyjne zgrupowane zostały bezpośrednio w rejonie sceny na Równi Krupowej jak i centrum Zakopanego. W kulminacyjnym momencie przed sceną znajdował się komplet widzów tj. 30 tysięcy osób natomiast w pobliżu na Równi Krupowej dodatkowo bawiło się blisko 35 tysięcy osób. Podczas imprezy masowej nie odnotowaliśmy poważniejszych zdarzeń.

Nie obyło się bez nocnych awantur i bójek z udziałem turystów na zakopiańskich Krupówkach. Odbyło się także wiele interwencji związanych było z odpalaniem fajerwerków w pobliżu drewnianych domów. Policjanci pomagali także odnaleźć miejsce zakwaterowania, a niektórych przypadkach zatrzymywali do wytrzeźwienia ratując przed wyziębieniem.

Odnotowano także drobne kradzieże jak również zagubienia dokumentów. Policjanci zatrzymali kilka osób do wyjaśnienia spraw kryminalnych w tym poszukiwanego. Ratownicy medyczni mieli także pełne ręce roboty, współpracując z funkcjonariuszami udzielali pomocy pieszemu, który został potrącony. Oprócz ratowania osób rannych pomocy udzielić należało także tym, którzy sami doprowadzili się do stanu zagrażającego ich zdrowiu i życiu.

Reasumując kilka zatrzymanych osób, blisko sto interwencji oraz fałszywy alarm o podłożonym ładunku w szpitalu to bilans tylko kilku godzin sylwestrowej nocy pod Tatrami. Do wczesnych godzin porannych policjanci podejmowali kolejne liczne interwencje wobec mocno pijanych i agresywnych sylwestrowiczów, którzy wszczynali burdy w centrum Zakopanego, ale i w innych miejscowościach powiatu tatrzańskiego.

źródło: Zakopane Policja fot.#policjazakopane

tagi