Strona główna » Koncert kolęd Regionalnego Zespołu im. Klimka Bachledy
Aktualności Miasto Zakopane

Koncert kolęd Regionalnego Zespołu im. Klimka Bachledy

Zespół góralski w ubiegłą niedzielę 8 stycznia po Mszy Świętej w Kaplicy pw. Najświętszej Marii Panny Matki Zbawiciela na Antałówce zagrał i wyśpiewał przepiękny koncert w ramach XIV Festiwalu Kolęd, Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych „Dobrze ześ sie Jezu pod Giewontem zrodziył”.

Zespół wykonał tradycyjne regionalne pieśni i pastorałki góralskie m.in. „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodziył”. W koncercie wziął udział także Józef Pitoń, członek i kierownik artystyczny zespołu w latach 1970-1997, który opowiadał gwarą wiersze zebranym licznie słuchaczom. Na koniec Proboszcz Parafii Ks. Janusz Bola SDS podziękował serdecznie zespołowi za podtrzymywanie tradycji i wykonywanie przepięknych pastorałek, a wiernym za tak liczne przybycie.

Zespół Regionalny im. Klimka Bachledy, istnieje w  Zakopanem od 1952 roku. Obecny rok jest rokiem Jubileuszu 70-lecia działalności. Patronuje mu Związek Podhalan oddział w Zakopanem. Zespół przygotowuje programy artystycznie opracowane, różnego rodzaju scenki, programy świąteczne, przygotowuje oprawę mszy świętych, występuje w programach radiowych i telewizyjnych, jest gospodarzem MFFZG w Zakopanem. Obecnie proponujemy Państwu najnowszą płytkę z kolędami i pastorałkami „Lecom ku nom lecom”.

źródło fot. Zakopane

tagi