Strona główna » Mróz, wiatr i podrygi słońca. Na Kasprowym odczuwalne -30
Aktualności Miasto Zakopane

Mróz, wiatr i podrygi słońca. Na Kasprowym odczuwalne -30

Od rana kolejkę na Kasprowy Wierch okupują narciarze i turyści. Dziś w Tatrach przy podmuchach wiatru odczuwalne jest -30 stopni.

Ci którzy wybrali się w góry podziwiają niezwykle widoki. Bezchmurne, błękitne niebo, promienie słońca i ośnieżone szczyty gór to wszystko tworzy bajkowy klimat.

Silny wiatr w Tatrach i szczególnie w okolicach Kasprowego Wierchu powoduje, że temperatura odczuwalna jest bardzo niska, w porywach nawet do -30 stopni, pomimo, że termometry na Kasprowym Wierchu termometry wskazywały minus 14 st. C.,

Od wtorku 7 lutego otwarto Tatry przez TPN po wcześniejszym zamknięciu z powodu zagrożenia lawinowego.

Ponieważ pokrywa śnieżna nieco się ustabilizowała pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego postanowili ponownie udostępnić Tatry turystom. Ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ogłosili na dzisiaj 3-ci stopień zagrożenia lawinowego.

Nadal zamknięte pozostają szlaki z Palenicy Białczańskiej do Morskiego Oka oraz szlak z Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów, jednak jak podają nieoficjalne źródła jutro ma nastąpić otwarcie szlaku do Morskiego Oka. O wszelkich decyzjach TPN będziemy informować na bieżąco.

/JL

tagi