Strona główna » W Murzasichlu awaria wodociągu, na ratunek od rana spieszą strażacy
Aktualności Gmina Poronin

W Murzasichlu awaria wodociągu, na ratunek od rana spieszą strażacy

W wyniku awarii nastąpiła przerwa w dostawie wody w Murzasichlu. Spółka Wodociągowa pana Wiktora Łukaszczyk ustala przyczyny awarii. Aby wspomóc mieszkańców, Gmina użyczyła beczkowóz z wodą pitną, który podstawiony jest na parking przez remizą OSP.

Beczkowóz stoi w remizie (Sądelska 55). Dodatkowo od godziny 9 samochody strażackie kursują ulicami Budzową i Sądelską, rozprowadzając wodę dla mieszkańców i ich gości.

Wraz ze strażakami jest pan sołtys Adam Pawlikowski. Woda będzie dowożona z Poronina do czasu usunięcia awarii przez Spółkę Wodno – Wodociągową Murzasichle Majerczykówka.

-Jeśli prace przy naprawie przeciągną się do późnych godzin popołudniowych, strażacy kolejny raz przejadą z wodą przez Murzasichle i Majerczykówkę – będę informować na bieżaco.- mówi Wójt Gminy Poronin Pani Anita Żegleń.

Do awarii doszło w rurociągu na Sądelskim Potoku doprowadzającym wodę do głównego zbiornika. Początkowo braki wody pojawią się w górnej części miejscowości, ale wody w kranach może zabraknąć też niżej. Awaria jest trudna do zlokalizowania, służby nie potrafią określić, kiedy woda w kranach wróci.

Trwają ferie, bez wody pozostają domy, gospodarstwa i pensjonaty. W Murzasichlu sporo zimowisk i indywidualnych turystów trudzi się ze znalezieniem rozwiązania dla tej trudnej sytuacji.

źródło: Gmina Poronin, OSP Murzasichle

/JL

tagi