Strona główna » Wielki Finał Pucharu Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim
Aktualności Miasto Zakopane

Wielki Finał Pucharu Zakopanego Amatorów w narciarstwie alpejskim

Zawody wystartują 18 lutego na Polanie Szymoszkowej.

18.02.2023 r. rozpocznie się slalom gigant (I przejazd zaliczany do punktacji XI PZA, MPA i PPA – PZN)

Puchar Zakopanego Amatorów w Narciarstwie Alpejskim to cykliczna impreza sportowa organizowana przez miasto Zakopane oraz największe zakopiańskie stacje narciarskie. Puchar został reaktywowany w sezonie zimowym 2013/2014 i cieszy się dużym zainteresowaniem narciarzy z Zakopanego oraz z całej Polski. W Pucharze mogą startować osoby, które mają ukończony 18 rok życia i nie były czynnymi zawodnikami w ciągu ostatnich 5 sezonów.

Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnianie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego, podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego oraz promowanie Zakopanego jako narciarskiego centrum regionu. Zawody te są świetnym pretekstem do spotkania z narciarską bracią, aktywnego spędzenia wolnego czasu, odpoczynku i wygrania atrakcyjnych nagród ufundowanych przez partnerów zawodów.

Dziś Puchar Zakopanego to prestiżowe wydarzenie z bogatą historią sportową, co roku rozgrywane w okresie ferii zimowych. W sezonie zimowym odbywają się cztery edycje Pucharu. Zawodnikiem PZ może zostać każda chętna osoba, lubiąca szybką jazdę na nartach i dobrą zabawę. Na stokach rywalizują zarówno amatorzy, jak i byli zawodowcy jeżdżący teraz rekreacyjnie, w wieku od 18 do ponad 80 lat.

ZAPISY ORAZ REGULAMINY
Kontakt z organizatorem: Wydział Kultury Fizycznej i Komunikacji Społecznej, tel.18 20 20 472
Zapisy on-line dla dorosłych:
https://www.pomiarczasu.pl/ix-puchar-zakopanego-amatorow-w-narciarstwie-alpejskim-2023/
Regulamin pucharu ZakopanegoRegulamin realizacji vouchera Medical Art Clinic Podhale

źródło: Miasto Zakopane
opr. JL

tagi