Strona główna » Wystawa fotografii i spotkanie z autorkami projektu „Foto z misiem”
Aktualności Gmina Kościelisko

Wystawa fotografii i spotkanie z autorkami projektu „Foto z misiem”

Początek marca zapowiada się bardzo kulturalnie w Gminie Kościelisko. Już w czwartek organizowane jest spotkanie z autorkami Barbarą Caillot i Aleksandrą Karkowską, połączone z wystawą fotografii projektu „Foto z misiem”

Na wystawie wśród wielu fotografii z całej Polski znajdą się również takie, których bohaterami są mieszkańcy GMINA Kościelisko. Spotkanie odbędzie się w czwartek 02.03.2023r. o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury Regionalnej Kościelisko.

Wystawę można obejrzeć od 02.03-28.04.2023r. od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-16:00 oraz w soboty w godz. 10:00-13:00

Kilka słów o projekcie:
„Dlaczego ludzie tak chętnie fotografują się z białym niedźwiedziem? Co w nim jest mitycznego, magicznego, uniwersalnego, że każdy ma z nim zdjęcie? Zastanawiają się Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska z Oficyny Wydawniczej Oryginały. Zaintrygowane ruszyły tropem misia. – Brunatnego niedźwiedzia boją się̨ nawet górale – wyjaśniają – nazywają̨ go ON, by nie wypowiadać́ jego imienia.
A biały, stojący na ulicy się̨ uczłowiecza, przestajemy się̨ go bać́. Odrealnia go to, że jest biały, bo wiadomo, że biały nie żyje w Tatrach.
Autorki połączyły swoje pasje i mocne strony, by odnaleźć historie zachowane w pamięci, obudzić cenne wspomnienia i przekazywać je dalej. W 2015 roku założyły Oficyna Wydawnicza Oryginały.
Barbara Caillot i Aleksandra Karkowska napisały razem kilka książek, stworzyły wydawnictwo, kreują kulturalne wydarzenia.”

tagi