Strona główna » Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podhalu
Aktualności Miasto Zakopane

Prezydent Andrzej Duda z wizytą na Podhalu

Na zaproszenie Prezydenta RP Andrzeja Dudy, ambasadorowie z 47 krajów przyjechali pod Tatry na trzydniowe spotkanie, które rozpoczęło się od kuligu w dolinie Chochołowskiej oraz odwiedzenia tamtejszej słynnej bacówki.

Oprócz lokalnych atrakcji prezydent także, skorzystał z możliwości jakie daje zima na Podhalu zjeżdżając na nartach w otoczeniu dyplomatów.

Głównym celem spotkania było nawiązanie kontaktów i rozmowy na tematy dotyczące problemów z branżą turystyczną oraz sytuacją międzynarodową. W ramach spotkania odbyło się kilka spotkań dyplomatów z władzami rządowymi oraz samorządowymi, gdzie omawiano szeroki zakres tematów, w tym problemy z jakimi borykają się uzdrowiska i branża turystyczna w całej Europie oraz bieżącą sytuację międzynarodową.

Podczas spotkań z ambasadorami, nasz region reprezentowali m.in. Piotr Bąk – starosta tatrzański, Leszek Dorula – burmistrz Zakopanego oraz Jan Piczura – wiceprzewodniczący Sejmiku Małopolskiego. W spotkaniu uczestniczył również wojewoda małopolski Łukasz Kmita oraz przedstawiciele samorządu Województwa Małopolskiego.

Prezydent na zakończenie wizyty powiedział:
Ambasadorom bardzo się podoba. Po niedzielnym kuligu pytali, czy my często mamy tu takie wycieczki i czy w tą trasą można też spacerować. Gazdowie poczęstowali nas także oscypkami.

fot. Starostwo Powiatowe w Zakopanem

/JL

tagi