Strona główna » Podhale stanęło w obronie Papieża Polaka
Aktualności Miasto Zakopane

Podhale stanęło w obronie Papieża Polaka

W Zakopanem pod Wielką Krokwią górale i małopolskie władze zebrali się i wspólnie wygłosili swoje stanowisko wobec stawianych zarzutów i oszczerstw szkalujących dobre imię Świętego Jana Pawła II.

Władze małopolski, samorządów, burmistrzowie zakopanego i okolicznych miejscowości oraz rdzenni górale na czele z Prezesem Związku Podhalan przypomnieli podczas konferencji, jak wielki wkład w odbudowę polskości miał Święty Jan Paweł II.

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski powiedział znamienne „Nie lękajcie się” i wygłosił oficjalne stanowisko sprzeciwu wobec podważania świętości życia i nauczania Papieża Polaka.
Właśnie w tych trudnych chwilach, po 26 latach trzeba powrócić do słów hołdu górali Polskich: „Przyrzekamy, jak ten krzyż na Giewoncie, mocno trwać w wierze i tradycji”

W każdym góralskim domu mamy tzw. „biołe izby” gdzie trzyma się rzeczy najważniejsze i najbardziej wartościowe. Nie wchodźcie nam do naszych „biołych izb serca” z brudem na butach i kłamstwem na ustach- takie słowa wygłosiła Anita Żegleń, Wójt Gminy Poronin.

Przypomniano także, jak wielkim obrońcom i orędownikiem wolności był Jan Paweł II. Słuchając jego nauk, nie możemy dopuścić do sytuacji, w której wolność jest nam odbierana, pozwalając na zniewalanie umysłów poprzez fałsz i propagandę, co pamiętamy z czasów komunistycznych. Zgromadzeni pod Wielką Krokwią zgodnie twierdzą, że zebrała ich tu ogromna miłość do Jana Pawła II, jego nauki, słowa i świadectwa życia.

Przy dźwiękach muzyki i pieśni góralskich zgromadzeni złożyli kwiaty pod symboliczną tablicą Świętego Jana Pawła II, która jest umieszczona przy Wielkiej Krokwi. Kustosz Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem poprowadził modlitwę, po której liczne delegacje oddały hołd Wielkiemu Świętemu Polakowi. Zgromadziło się kilkadziesiąt ludzi z transparentami, broniących Świętego Jana Pawła II.

/JL

tagi