Strona główna » Wolontariat w Tatrzańskim Parku Narodowym
Aktualności Miasto Zakopane

Wolontariat w Tatrzańskim Parku Narodowym

Już w drugiej połowie marca ruszy rekrutacja na pierwsze w tym roku, wiosenne zadania dla wolontariuszy. Uczestnicząc w akcji możesz mieć swój wkład w ochronę przyrody Tatr, rozwijać przyrodnicze zainteresowania, zdobyć doświadczenie, które przyda się na studiach czy w pracy, aktywnie spędzać czas w górach i poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach.

W wolontariacie można brać udział indywidualnie lub grupowo – jako firma, stowarzyszenie czy też drużyna harcerska. W zeszłym roku, w ramach programu, 313 wolontariuszy, w tym 28 z zagranicy, przepracowało aż 13 000 godzin.

Jakie zadania czekają na wolontariuszy?
patrole i sprzątanie szlaków oraz poza szlakami, „Krokusowe Patrole”, „Akcja Żaba”, drobne remonty infrastruktury turystycznej, monitoring ruchu turystycznego, „Stacja Edukacja” na Kasprowym Wierchu, a także liczenie kozic, sadzenie drzew na Polanie Rogoźniczańskiej, asystowanie osobom niewidomym podczas wycieczki, prace konserwatorskie na „Storczyku”, udostępnianie ekspozycji muzealnych, pomoc w Punkcie Informacji Turystycznej.

Aby zostać wolontariuszem należy skontaktować się mailowo: 𝘄𝗼𝗹𝗼𝗻𝘁𝗮𝗿𝗶𝗮𝘁@𝘁𝗽𝗻.𝗽𝗹

Szczegółowe informacje znaleźć można pod linkiem: https://bit.ly/wolontariattpn

źródło: TPN
/JL

tagi