Strona główna » Oszust działający metodą „na policjanta” został zatrzymany
Aktualności Miasto Zakopane

Oszust działający metodą „na policjanta” został zatrzymany

fot. Policja Zakopane

Zakopiańscy policjanci zatrzymali oszusta działającego metodą „na policjanta”. Wyłudził od mieszkanki Podhala 30 tys. zł.

W lutym tego roku seniorka z Zakopanego, która uwierzyła przebranemu za policjanta złodziejowi i została oszukana. Mężczyzna podając się za funkcjonariusza policji wyłudził w ten sposób od kobiety blisko 30 tysięcy złotych. Podczas rozmowy telefonicznej seniorka uwierzyła, że lokalni listonosze okradają starsze osoby i aby ochronić swoje oszczędności powinna te pieniądze przekazać funkcjonariuszowi. Już podczas rozmowy telefonicznej seniorka zdradziła nieznajomemu, ile ma w domu oszczędności. Chwilę później do 78-latki przyjechał rzekomy policjant, któremu kobieta przekazała blisko 30 tysięcy złotych.

Tatrzańscy kryminalni pracujący nad sprawą oszustwa na szkodę starszej kobiety udało się ustalić tożsamość mężczyzny, który odebrał od niej pieniądze. Okazało się, że jest nim 39-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który w przeszłości już był zatrzymywany za podobne przestępstwa. Mężczyzna został schwytany przez kryminalnych w ostatni poniedziałek w Wałbrzychu. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, udało się postawić podejrzanemu zarzuty dotyczące oszustwa.

Mężczyzna wrócił ponownie do Zakopanego, ale tym razem w kajdankach i pod eskortą prawdziwych mundurowych. Trafił najpierw do policyjnego aresztu skąd po przedstawieniu mu zarzutów w prokuraturze pojechał do zakładu karnego. Decyzją sądu spędzi tam najbliższe 3 miesiące. 39-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że sprawca działał w ramach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa grozi mu wyższy wymiar kary.

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi