Strona główna » Jechał z prędkością 103 km/h. Stracił prawo jazdy
Aktualności Miasto Zakopane

Jechał z prędkością 103 km/h. Stracił prawo jazdy

W miejscowości Witów policjanci zakopiańskiej drogówki zatrzymali kierowcę z Węgier, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Zgodnie z przepisami, kierowca został pozbawiony prawa jazdy, otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych oraz nałożono na niego 13 punktów karnych.

Przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym jest bardzo niebezpieczne i wiąże się z konsekwencjami prawnymi. Wczoraj (15.03.2023) przed południem, policjanci z drogówki w Zakopanem przeprowadzając działania kontrolne w miejscowości Witów, zatrzymali kierowcę volkswagena. Kierujący, obywatel Węgier, przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym, osiągając 103 km/h. W związku z tym stracił prawo jazdy, otrzymał 13 punktów karnych oraz został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych.

Policja apeluje o ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów na drogach, ponieważ nawet drogi o ograniczonej prędkości mogą skrywać niebezpieczeństwo. Przyspieszanie prowadzić do poważnych wypadków drogowych. Policja drogowa w Zakopanem zapowiada kontrole w miejscowościach, gdzie najczęściej dochodzi do naruszania przepisów ruchu drogowego.

źródło: Policja Zakopane
/JL

tagi