Strona główna » Budowa nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu wznowiona po przerwie zimowej
Aktualności Miasto Zakopane

Budowa nowej zakopianki z Rdzawki do Nowego Targu wznowiona po przerwie zimowej

fot. GDDKiA

Mimo oficjalnej przerwy zimowej na budowie drogi DK47 Rdzawka – Nowy Targ do 31 marca, prace na placu budowy trwały gdy pogoda na to pozwalała.

W trakcie korzystnych warunków pogodowych, prowadzono prace na mostach, wiaduktach i estakadach, w tym na najdłuższej konstrukcji na tym odcinku – estakadzie w Lasku, która ma 702 metry długości i prawie 25 metrów wysokości podpór. Realizowano konstrukcje nośne, montowano belki oraz wykonywano prace szalunkowe, zbrojeniowe i żelbetowe. Przygotowywano również pale pod ekrany akustyczne.

Prace na budowie nowej dwupasmowej drogi z Rdzawki do Nowego Targu o długości 16,1 km są prowadzone w górskim terenie, co wymaga dłuższej przerwy zimowej, trwającej od 1 grudnia do 31 marca. Mimo to, kiedy tylko pogoda na to pozwalała, wykonywane były prace na obiektach takich jak mosty, wiadukty i estakady, w tym na najdłuższym obiekcie – estakadzie w Lasku. W trudnych warunkach klimatycznych trzeba było jednak wielokrotnie wstrzymywać prace.

Pomimo zimy na terenie budowy nowego odcinka drogi udało się wykopać 60 tysięcy metrów sześciennych twardej skały. Dodatkowo na plac budowy dostarczono 20 tysięcy ton kruszywa, które zostanie wykorzystane w procesie budowy drogi.

Przewidywany termin zakończenia budowy tego fragmentu drogi to wrzesień 2024 roku.

źródło: GDDKiA
/JL

tagi