Strona główna » Jechał na hulajnodze elektrycznej pod wpływem alkoholu. Policja ukarała go wysokim mandatem
Aktualności Miasto Zakopane

Jechał na hulajnodze elektrycznej pod wpływem alkoholu. Policja ukarała go wysokim mandatem

Wczoraj wieczorem na ul. Kościeliskiej w Zakopanem podczas jazdy na hulajnodze został zatrzymany 30-latek z Zakopanego, który miał w organizmie blisko 1.5 promila alkoholu. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym 2500 zł.

Codzienne patrole drogówki w Zakopanem umożliwiły policjantom zauważenie mężczyzny jadącego na hulajnodze elektrycznej po ulicy Kościeliskiej około godziny 22. Policjanci podejrzewali, że kierowca mógł być nietrzeźwy ze względu na jego styl jazdy. Okazało się, że 30-letni mieszkaniec Zakopanego był pod wpływem alkoholu.

Zakopiańska policja pisze:
Apelujemy o trzeźwość, rozwagę i stosowanie się do przepisów obowiązujących na drodze! Przypominamy, że za jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Hulajnogi elektryczne stają się bardzo popularnym środkiem transportu osobistego wśród turystów i mieszkańców Zakopanego. Niestety, korzystają z nich również osoby, które łączą przyjemność jazdy z alkoholem.

źródło: policja zakopane

tagi