Strona główna » Czysto i schludnie – akcja „Dbamy – sprzątamy!” w Gminie Kościelisko
Aktualności Gmina Kościelisko

Czysto i schludnie – akcja „Dbamy – sprzątamy!” w Gminie Kościelisko

„Wiosenne porządki w Gminie Kościelisko” to hasło przewodnie kampanii sprzątania, której celem jest zachęcenie mieszkańców do utrzymania czystości i porządku wokół swoich domów oraz w całej okolicy. Aby zrealizować cel kampanii, mieszkańcy Dzianisza, Kościeliska i Witowa zostali zaproszeni do włączenia się w akcję sprzątania terenu, takich jak posesje, chodniki i tereny zielone.

Akcja „Dbamy – sprzątamy!” jest kontynuacją dotychczasowych działań na rzecz poprawy estetyki i czystości gminy Kościelisko. W ramach kampanii, mieszkańcy mogą zgłosić swoje zaangażowanie w sprzątanie terenu do Urzędu Gminy i otrzymać worki na odpady i naklejki z kodami kreskowymi.

Aby promować akcję sprzątania, zachęcać do udziału oraz pochwalić się osiągnięciami, organizatorzy zachęcają mieszkańców do dzielenia się swoimi zdjęciami na Facebooku i oznaczania ich odpowiednimi hashtagami. Wszyscy uczestnicy akcji mogą również odebrać atrakcyjne, proekologiczne upominki podczas finału kampanii, który odbędzie się w dniu 21 kwietnia na Scenie Plenerowej w Kościelisku.

Mieszkańcy gminy Kościelisko są zachęcani do przestrzegania zasad selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ dbałość o środowisko to również sposób na promowanie walorów turystycznych regionu. Poprzez organizację akcji sprzątania, mieszkańcy gminy Kościelisko mają szansę wpłynąć na poprawę estetyki krajobrazu i zachęcać turystów do wypoczynku w tym malowniczym zakątku Podhala.

Szczegóły w załączniku:

źródło: mat. prasowy
/JL

tagi