Strona główna » Pomóżmy Monice pokonać glejaka!!!
Aktualności Miasto Zakopane

Pomóżmy Monice pokonać glejaka!!!

Wszystko zaczęło się nagle pod koniec sierpnia 2022 roku, kiedy Monika podczas podróży tramwajem doznała ataku, objawami przypominającego padaczkę. Trafiła do szpitala, gdzie tomografia i rezonans magnetyczny wykazał istnienie guza (glejaka) w najgorszym IV stopniu złośliwości w lewej półkuli mózgu. Teraz mieszkańcy Podhala robią wszystko aby pomóc jej w tej nierównej walce, organizując różne zbiorki i licytacje na kosztowne leczenie.

Na początku września Monika przeszła bardzo poważną i niebezpieczną operację usunięcia guza. Po pierwszym zabiegu stan Moniki stale się pogarszał co sugerowało możliwość odradzania się nowotworu. Kolejne badanie tomograficzne w lutym 2023 potwierdziło przypuszczenia – guz odrósł. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem, jest możliwość dalszego leczenia za granicą – w Niemczech, gdzie znajduje się specjalistyczna klinika onkologiczna zajmująca się immunoterapią raka. Jest to innowacyjna strategia leczenia nowotworów polegająca na aktywacji układu immunologicznego, który posiada naturalne mechanizmy obronności przeciwnowotworowej. Niestety leczenie to nie jest refundowane i bardzo kosztowne – koszt tygodniowego leczenia to 10tysięcy euro.

Rodzina bez zastanowienia podjęła decyzję aby Monika mogła podjąć leczenie, sami jednak nie są w stanie uratować Moniki, brakuje im już oszczędności.

Monika jest rodowitą góralką i mieszka w Zakopanem. Na studia wyjechała do Krakowa, gdzie podjęła studia licencjackie i magisterskie z pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Wydziale Pedagogiki Akademii Ignatianum w Krakowie. Rozpoczęła także doktorat, który niestety musiała na samym początku przerwać z powodu wykrycia nowotworu i potrzeby leczenia. Monika jest bardzo utalentowana artystycznie i plastycznie. Była członkiem Zespołu Regionalnego „Młode Klimki”, gdzie uczyła się śpiewu i tańca góralskiego. Po wybuchu wojny na Ukrainie podjęła się nauki języka polskiego dla młodych obywateli Ukrainy, którzy postanowili zamieszkać i uczyć się w Polsce. Monika jest bardzo sympatyczną i pogodną osobą, pełną otwartości, dobroci serca i życzliwości, a przy tym jest zawsze gotowa bezinteresownie pomagać innym.

Na facebooku powstała grupa, która zrzesza użytkowników wystawiających przedmioty i usługi na licytację, z których wszystkie fundusze idą na leczenie Moniki. Każdy może pomóc i ofiarować to ma i co potrafi. Każdy grosz się liczy.
Monika wzruszona faktem ile osób podjęło się pomocy wystosowała podziękowanie:

Poniżej wklejamy link do grupy w której prowadzone są licytacje dla Moniki:
https://www.facebook.com/groups/602912135034100/

/JL

tagi