Strona główna » Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce
Aktualności Kultura Miasto Zakopane

Tatrzański Festiwal Zespołów Góralskich Złote Kierpce

Miasto Zakopane oraz Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” serdecznie zapraszają 22 i 23 kwietnia na XIV edycję Tatrzańskiego Festiwalu Zespołów Góralskich Złote Kierpce, który odbędzie się w Zakopiańskim Centrum Edukacji. Zobaczymy tradycyjny folklor, zwyczaje i sceny rodzajowe oraz różnorakie góralskie zabawy zaprezentowane przez dziecięce i młodzieżowe zespoły regionalne. To właśnie, między innymi, dzięki takim wydarzeniom krzewiona jest i podtrzymywana góralska tradycja wśród młodego pokolenia. 

Festiwal ma charakter przeglądu konkursowego i stanowi eliminacje do Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju, do którego zakwalifikowane zostaną najlepsze zespoły wyłonione przez jury. Zwycięskie grupy wystąpią również na 54. Międzynarodowym Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem podczas Koncertu „Mali Górale”.

Uczestnicy Festiwalu „Złote Kierpce” edycja 2022 – zespół Mali Maniowianie zaprezentowali się także podczas ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych „Święto Dzieci Gór” organizowanego przez Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

W tym roku drugi dzień Festiwalu zwieńczony zostanie koncertem Zespołu Małe Klimki.

Serdecznie zapraszamy. Szczegóły na stronie: www.festiwale.zakopane.pl/zlote-kierpce

źródło: mat. prasowy

/j

tagi