Strona główna » Nocne zderzenie skutera z samochodem osobowym
Aktualności Miasto Zakopane

Nocne zderzenie skutera z samochodem osobowym

Wczoraj w nocy, około godziny 22:00 skuter zderzył się z wyjeżdżającym samochodem. Na miejsce dotarła policja, straż i pogotowie, które przetransportowało poszkodowaną do szpitala. Na parę godzin prowadzono ruch wahadłowy na ul. Kasprowicza.

Według wstępnych ustaleń policji, do zdarzenia doszło najprawdopodobniej w momencie, gdy kierowca forda próbował wyjechać z parkingu. W wyniku kolizji pojazdów obrażeń doznała młoda kobieta – pasażerka skutera, która z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala w Zakopanem. Kierujący skuterem, mieszkaniec powiatu tatrzańskiego w chwili zdarzenia był pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało 1.7 promila.

Z uwagi na zaistniałą sytuację na ulicy Kasprowicza wprowadzono ruch wahadłowy, którym kierowali strażacy. Funkcjonariusze policji prowadzą na miejscu wypadku czynności zmierzające do ustalenia przyczyn zdarzenia.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że wypadki drogowe z udziałem skuterów i motocykli są szczególnie niebezpieczne, ze względu na fakt, że kierowcy tych pojazdów są bardziej narażeni na poważne obrażenia i urazy.

/j

tagi