Strona główna » Konsultacje społeczne poświęcone wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego
Aktualności Miasto Zakopane

Konsultacje społeczne poświęcone wpisaniu kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego

Aby umożliwić mieszkańcom regionu Podhala wzięcie udziału w tych działaniach i wyrażenie swojego stanowiska, organizowane są konsultacje społeczne oraz warsztaty. Spotkania odbędą się 22 kwietnia (sobota) w dwóch miejscach, aby każdy miał możliwość uczestnictwa.

Kultura góralska to niezwykle bogaty i zróżnicowany zbiór tradycji, zwyczajów i obrzędów, których źródła sięgają wieków. W związku z tym, że kultura ta jest niezwykle ważna dla mieszkańców regionu i całego kraju, prowadzone są prace mające na celu wpisanie jej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Pierwsze spotkanie odbędzie się o godzinie 11:00 w siedzibie Nowotarskiego Oddziału Związku Podhalan w Miejskim Centrum Kultury, Al. Tysiąclecia 37, Nowy Targ. Drugie spotkanie rozpocznie się o godzinie 16:00 w auli Zakopiańskiego Centrum Edukacji, ul. Kasprusie 35a, Zakopane.

Podczas konsultacji i warsztatów omówione zostaną różne aspekty kultury góralskiej oraz przeprowadzone zostaną warsztaty, podczas których będzie można poznać tradycyjne techniki rzemiosła ludowego, tańce i pieśni oraz kuchnię góralską.

Wszyscy uczestnicy będą mieli możliwość wyrażenia swojego zdania w kwestii wpisania kultury góralskiej na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego.

Miasto zaprasza wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tych spotkaniach, aby w ten sposób włączyć się w proces ochrony i promocji kultury góralskiej.

źródło: Miasto Zakopane
/j

tagi