Strona główna » Policja zatrzymała kolejnego pijanego kierowcę pod Tatrami
Aktualności Miasto Zakopane

Policja zatrzymała kolejnego pijanego kierowcę pod Tatrami

Ogniwo Patrolowo-Interwencyjne tatrzańskiej policji zatrzymało kolejnego pijanego kierowcę w Zakopanem. 18-latek pochodzący z Ukrainy został zbadany alkomatem, który wykazał, że młody mężczyzna miał w organizmie 2 promile alkoholu.

Minionej nocy na ul. Jagiellońskiej funkcjonariusze zauważyli hondę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Samochód poruszał się środkiem jezdni co jakiś czas zjeżdżając na pobocze. w pewnym momencie kierowca postanowił pokonać rondo koło dworca kolejowego jadąc pod prąd. po zbadaniu alkomatem policjanci zatrzymali młodego mężczyznę do wytrzeźwienia, a jego samochód został odholowany na strzeżony parking.

Grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Policja przypomina, że za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto orzekany jest zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

źródło: Policja Zakopane

/j

tagi