Strona główna » Aresztowano podejrzanego o śmiertelne potrącenie w Murzasichlu
Aktualności Miasto Zakopane

Aresztowano podejrzanego o śmiertelne potrącenie w Murzasichlu

31-letni kierowca pojazdu pochodzący z powiatu tatrzańskiego, podejrzewany o kierowanie w stanie nietrzeźwości i potrącenie ze skutkiem śmiertelnym, został zatrzymany przez policję i osadzony w policyjnym areszcie na na okres 3 miesięcy, zaś za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

W wyniku tragicznego wypadku drogowego w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim, 17-letni pieszy zginął po tym, jak został potrącony przez samochód marki Kia. Alkomat wykazał u zatrzymanego podejrzanego o śmiertelne potrącenie prawie 2 promile alkoholu we krwi. Policjanci przeprowadzili również badania techniczne pojazdu biorącego udział w wypadku. Sprawą zajęli się policjanci z dochodzeniówki oraz prokurator, którzy po zebraniu materiału dowodowego postawili podejrzanemu dwa zarzuty karno-administracyjne: za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym.

W dniu 13 kwietnia 2023 roku Sąd Rejonowy w Zakopanem zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy, zaś za popełnione przestępstwa grozi mu kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Zakopane
/j