Strona główna » Pijany kierowca bez prawa jazdy uciekał przed policją
Aktualności Miasto Zakopane

Pijany kierowca bez prawa jazdy uciekał przed policją

Policyjna grupa SPEED z zakopiańskiej drogówki namierzyła volkswagena, którego kierujący, przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca znacznie przyśpieszył gdy policja próbowała go zatrzymać. Po szybkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci grupy SPEED zakopiańskiej drogówki prowadzili działania kontrole w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do poważnych zdarzeń drogowych. Tym razem w miejscowości Czerwienne w trakcie pomiaru prędkości jazdy, namierzyli volkswagena, którego kierujący przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący nie zatrzymał pojazdu na wyraźny sygnał podawany przez umundurowanego funkcjonariusza. Wtedy policja rozpoczęła pościg, w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na jednej z posesji w miejscowości Ząb, po tym jak mężczyzna porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 28-letni mieszkaniec gminy Czarny Dunajec, który posiadał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Ponadto okazało się, że kierowca nie posiada prawa jazdy, gdyż w 2021 roku stracił je za jazdę po alkoholu. Amator jazdy na „podwójnym gazie” usłyszy niebawem zarzuty. Za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem.

Przypominamy, że niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed Policją musi liczyć się teraz z karą do 5 lat więzienia. Na osoby łamiące nowe przepisy sądy nakładają też bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów nawet na 15 lat.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi