Strona główna » Zapalenie się sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Białym Dunajcu
Aktualności Gmina Biały Dunajec

Zapalenie się sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Białym Dunajcu

Wczoraj koło godziny 15:30, w Białym Dunajcu, gdzie doszło do zapalenia się sadzy w kominie budynku mieszkalnego przy ulicy Gen. A. Galicy. Na miejsce niezwłocznie wezwano służby ratunkowe, które natychmiast podjęły akcję gaśniczą.

Na szczęście, w wyniku szybkiej reakcji strażaków, nikomu nic się nie stało, a także nie było zagrożenia dla pobliskich zabudowań. W akcji gaśniczej brały udział 2 wozy z OSP Biały Dunajec oraz jeden zastęp z JRG PSP Zakopane, którzy skutecznie opanowali sytuację.

W czasie trwania akcji, tatrzańscy policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia, aby zapewnić bezpieczeństwo dla mieszkańców oraz uczestników akcji ratowniczej.

Należy zwrócić uwagę, że każde zapalenie się sadzy w kominie jest sytuacją bardzo niebezpieczną, która wymaga natychmiastowej reakcji służb ratunkowych. Jest to szczególnie ważne w przypadku budynków mieszkalnych, gdzie zawsze istnieje ryzyko rozprzestrzenienia się ognia na pobliskie zabudowania.

Dzięki profesjonalizmowi i skuteczności strażaków oraz szybkiej reakcji tatrzańskich policjantów, sytuacja została skutecznie opanowana, a mieszkańcy mogą czuć się bezpiecznie.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi