Strona główna » Policja poszukuje świadków wypadku na stacji narciarskiej „Rusin-Ski”
Aktualności Gmina Bukowina Tatrzańska

Policja poszukuje świadków wypadku na stacji narciarskiej „Rusin-Ski”

Poszukujemy świadków wypadku, do którego doszło 14 stycznia 2023 roku ok. 11.00 na stacji narciarskiej „Rusin-Ski” w Bukowinie Tatrzańskiej. Tego dnia 7-letnia dziewczynka chwilę po rozpoczęciu wyjazdu koleją wypadła z krzesełka na wysokości drugiej podpory doznając obrażeń ciała. Dziewczynka ubrana była w jasno różową kurtkę, czarne spodnie narciarskie, kask i wyjeżdżała siedząc na krzesełku wraz z innymi dziećmi oraz dorosłym opiekunem.

W sprawie wypadku tatrzańscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zakopanem nadal prowadzą dochodzenie, które ma za zadanie wyjaśnić wszelkie okoliczności tego wypadku. Z uwagi na konieczność przesłuchania naocznych świadków zdarzenia zwracamy się z prośbą o kontakt osoby, które były świadkami tego zdarzenia, a zwłaszcza te, które zajmowały kolejne krzesełka, a ich wizerunek zarejestrował monitoring stacji narciarskiej (zdjęcia w załączeniu).

Osoby posiadające wiedzę na temat przedmiotowego zdarzenia i będące naocznymi świadkami upadku dziecka z krzesełka proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Zakopanem pod numerem +48 47 83 47 400 lub pod adresem e-mail: kpp@zakopane.policja.gov.pl, sprawa nr ZAD-98/23.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi