Strona główna » Akcja „Bezpieczny Motocyklista” na drogach Małopolski
Aktualności Miasto Zakopane

Akcja „Bezpieczny Motocyklista” na drogach Małopolski

Małopolska policja ruchu drogowego przeprowadziła działania pn. „Bezpieczny Motocyklista”, aby zwrócić uwagę na bezpieczeństwo kierowców jednośladów. W niedzielę 23 kwietnia br. na terenie województwa małopolskiego policjanci skontrolowali ponad tysiąc motocyklistów.

W wyniku działań ujawniono 200 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 16 przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości jazdy. Wśród kontroli wykryto 13 kierowców, którzy nie posiadali wymaganych uprawnień do prowadzenia jednośladów, a także zatrzymano 49 dowodów rejestracyjnych z powodu nieprawidłowego stanu technicznego pojazdów.

Działania „Bezpieczny Motocyklista” będą prowadzone cyklicznie w sezonie, zwłaszcza w weekendy, kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe. Akcja została przeprowadzona w ramach ogólnokrajowej kampanii „Jednośladem bezpiecznie do celu”, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach dla motocyklistów.

Niestety, sezon motocyklowy pod Tatrami rozpoczął się od dwóch zdarzeń drogowych. Pierwsze miało miejsce w Zakopanem na DK 47, gdzie samochód osobowy uderzył w motocyklistę. Kierowca jednośladu trafił do szpitala, a kierowca samochodu był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia są teraz badane w toku dochodzenia. Drugie zdarzenie miało miejsce w Białce Tatrzańskiej, gdzie kierowca samochodu osobowego podczas manewru cofania uderzył w motocyklistę, który stracił panowanie nad pojazdem i upadł na ziemię. Kierowca pojazdu BMW uciekł z miejsca zdarzenia, a policjanci z Komisariatu Policji w Bukowinie Tatrzańskiej badać będą tę sprawę.

W trosce o bezpieczeństwo motocyklistów, policja będzie prowadziła kolejne działania na drogach, aby zwrócić uwagę na problem przekraczania prędkości, nieprawidłowego stanu technicznego pojazdów oraz braku odpowiednich uprawnień kierowców jednośladów. Z

Policja apeluje o ostrożną jazdę na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji na drodze.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi