Strona główna » Strefy Kibica na Podhalu podczas III Igrzysk Europejskich
Aktualności Miasto Zakopane

Strefy Kibica na Podhalu podczas III Igrzysk Europejskich

Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego postanowili przekazać fundusze gminom z terenu Małopolski na zorganizowanie Stref Kibica podczas III Igrzysk Europejskich, które odbędą się w naszym regionie.

W Polsce odbędą się III Igrzyska Europejskie, w których uczestniczyć będzie wiele sportowców z Europy, w różnych dyscyplinach. W związku z tym, w 12 gminach Małopolski zostaną zorganizowane specjalne Strefy Kibica, które będą zawierały telebimy, strefy gastronomiczne, strefy wypoczynku oraz dodatkowe atrakcje, dzięki czemu kibicowanie będzie jeszcze bardziej przyjemne.

Utworzenie tych stref to pomysł Sejmiku Województwa Małopolskiego, który otrzymał na ten cel łącznie 1 187 000 zł. Wsparcie finansowe zostanie przekazane do 12 gmin, w których nie będą organizowane same rozgrywki sportowe. Wysokość wsparcia będzie zależała od skali i zakresu danej strefy kibica. Marszałek Witold Kozłowski wyjaśnił, że wiele miast i gmin starało się o organizację rozgrywek, ale nie wszystko dało się zrealizować, więc utworzenie stref kibica będzie dobrym rozwiązaniem.

źródło: UMWM
/j

tagi