Strona główna » Uroczystości majowe w Gminie Poronin
Aktualności Gmina Poronin

Uroczystości majowe w Gminie Poronin

3 maja o godzinie 11:00, w Poroninie odbędą się uroczyste obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja oraz Święto Bacowskie na Tarasówce w Małym Cichem. W programie uroczystości przewidziana jest msza święta w poronińskim kościele, rozpoczynająca się o godzinie 11:00. Po zakończeniu nabożeństwa o godzinie 12:30, zaplanowane jest złożenie kwiatów pod Dębem Pamięci przy „Wańkówce”.

Od godziny 14:00, rozpocznie się Święto Bacowskie na Tarasówce. Na terenie Gminnego Ośrodka Kultury odbędzie się akcja oddawania krwi na rzecz chorej na białaczkę małej Klary z Małego Cichego. Wydarzenie towarzyszące będzie składać się z różnych atrakcji. W programie przewidziano występy zespołów muzycznych, takich jak „Zbójnicek” z Zębu, „Bystry” z Augustowa oraz „Ondalik” ze Słowacji. Będzie można również obejrzeć pokaz ratownictwa technicznego oraz wozy strażackie.

Dla najmłodszych uczestników przygotowano wiele atrakcji, takich jak dmuchańce, wata cukrowa oraz ścianka wspinaczkowa. Na terenie wydarzenia odbędzie się także grillowanie, co pozwoli uczestnikom delektować się smakiem tradycyjnych potraw.

Nie zapomniano również o kulturze. W Poronińskim Centrum Kultury i Dziedzictwa Podhala w Suchem będzie można obejrzeć wystawę fotografii autorstwa Jerzego Kosiuczenko. Organizatorzy zapewniają, że to wydarzenie będzie niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich uczestników.

źródło: Gmina Poronin
/j

tagi