Strona główna » „WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE 2023 ”- dzień drugi
Aktualności Miasto Zakopane

„WIOSNA JAZZOWA ZAKOPANE 2023 ”- dzień drugi

Wybitni artyści oraz rewelacyjna publiczność, taki był finał drugiego dnia Wiosny Jazzowej 2023 – z koncertem Jarek Michaluk Trio i wspaniałego, charyzmatycznego Kuby Badacha, który zaprezentował w nowych aranżacjach utwory Andrzeja Zauchy. Organizatorami tego wielkiego jazzowego święta w Zakopanem jest jak co roku Miasto Zakopane i Zakopiańskie Centrum Kultury.

Drugiego dnia festiwalu widzowie spotkali się w przestrzeni Klubu Le Scandale – Partnera Wydarzenia, aby rozpocząć kolejny dzień festiwalowy Wiosny Jazzowej. Ze sceny  zebraną publiczność  w imieniu  Gospodarzy Miasta: Burmistrza Leszka Doruli i Zastępcy Burmistrza Agnieszki Nowak Gąsienicy oraz swoim przywitała Dyrektor Zakopiańskiego Centrum Kultury Beata Majcher.

Wieczór rozpoczął występ wspaniałych instrumentalistów i ich nieśpiesznie zagranych dźwięków. Jarosław Michaluk Trio z ogromnym urokiem połączyli tradycyjne jazzowe elementy z muzyką regionalną i ludową. Klasyczny jazz najwyższej próby zabrzmiał na początku poniedziałkowego spotkania w ramach Wiosny Jazzowej.

Po krótkiej przerwie na scenie pojawił się Kuba Badach. Niektórzy od lat widzieli w Artyście naturalnego następcę Andrzeja Zauchy. Piosenkarz wystąpił z jego repertuarem noszącym nazwę „Obecny. Tribute to Andrzej Zaucha”. Materiał wyśpiewany ze sceny oddał swoisty hołd  zmarłemu Artyście przy jednoczesnym uszanowaniu jego utworów, ale potraktowanie ich w inny, nowy, unikalny sposób. I taki właśnie był ten koncert swobodny, pełen wolności – jedyny w swoim rodzaju.

Różnorodny repertuar drugiego dnia zadowolił nawet tych najwybredniejszych odbiorców, a wspaniali wykonawcy dali prawdziwy popis ze sceny angażując rozentuzjazmowaną publiczność. To jednak nie koniec, przed nami już jutro czeka kolejny festiwalowy dzień. Pozostajemy w przestrzeni Hotelu Aries & SPA Zakopane – Partnera wydarzenia, zapraszając tym razem do przestrzeni Restauracji Halka, ul. Zaruskiego 5, na koncerty w ramach United Europe Jazz Festiwal. Start pierwszego koncertu „The Choice” już o godz. 17.

źródło: mat. prasowy
/j

tagi