Strona główna » TOPR podsumowuje weekend majowy
Aktualności Miasto Zakopane

TOPR podsumowuje weekend majowy

Do Zakopanego przyjechała spora ilość turystów, spośród których część z nich udała się w Tatry czego skutkiem było kilka wypadków, do których wzywani byli ratownicy TOPR. Od początku długiego weekendu pomocy potrzebowało 10 osób.

Najbardziej pracowitym dniem okazał się 1 maja. Wtedy to 3 osoby zostały ewakuowane śmigłowcem do szpitala:
*kobieta z zachorowaniem ze schroniska w Dolinie Chocholowskiej.
*kobieta z urazem barku na szlaku w górnej części Doliny Jaworzynki
*kobieta z urazem kończyny dolnej z okolicy Siwej Przełęczy.

Doszło również do kilku mniej groźnych wypadków m.in.: urazu kończyny dolnej w Dolinie Strążyskiej, na Rusinowej Polanie czy drodze do Morskiego Oka. Z drogi do Morskiego Oka ewakuowano również młodą turystkę z objawami alergii, natomiast z Doliny Kondratowej turystkę z raną ciętą kończyny dolnej.

Nie obyło się również bez kilku teleinterwencji, kiedy to ratownicy pomagali turystom, którzy źle zaplanowali wycieczki i nie mogli sobie poradzić w zimowych warunkach jakie panują w górach.

Wysoko w Tatrach wciąż panują zimowe warunki. TOPR przypomina, aby rozważnie planować wycieczki. W niektórych miejscach konieczne będzie używanie RAKÓW, czekana oraz kasku.

Więcej informacji na temat warunków dostępnych jest na stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy pod linkiem: https://tpn.pl/zwiedzaj

źródło: fot. TOPR
/j

tagi