Strona główna » Domowa plantacja konopi indyjskiej
Aktualności Miasto Zakopane

Domowa plantacja konopi indyjskiej

W sobotę policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem wraz z sądeckimi kryminalnymi dotarli do domowej plantacji konopi. Podczas przeszukania mieszkania podejrzanego, funkcjonariusze ujawnili plantację wraz profesjonalnie wyposażoną infrastrukturą. 40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty, grozi mu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Zakopiańska policja relacjonuje przebieg zdarzeń:
Funkcjonariusze w dogodnym momencie zatrzymali młodą kobietę, która kierowała się do wspomnianego mieszkania. Już na klatce schodowej dało się wyczuć charakterystyczny zapach konopi. W mieszkaniu kryminalni zastali 40-letniego mężczyznę – mieszkańca powiatu tatrzańskiego. Podczas przeszukania mieszkania funkcjonariusze ujawnili domową plantację konopi wraz profesjonalnie wyposażoną infrastrukturą. W specjalnie zaadaptowanym pomieszczeniu w donicach rosło kilkadziesiąt krzewów o różnej wysokości od 50 do 80 cm. Łącznie podczas przeszukania policjanci ujawnili 49 krzewów konopi innych niż włókniste o łącznej wadze ok 1 kilograma. Policjanci zabezpieczyli rośliny oraz całość sprzętu, który służył do uprawy krzewów.

Para została zatrzymana i przewieziona do jednostki Policji. W poniedziałek 40-letni mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomani natomiast młoda kobieta po przesłuchaniu została zwolniona. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego 40-latka środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5 tysięcy złotych. Podejrzanemu grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

źródło: policja zakopane
/j

tagi