Strona główna » Gmina Poronin przypomina przypomina o prawidłowym znakowaniu worków z odpadami
Aktualności Gmina Poronin

Gmina Poronin przypomina przypomina o prawidłowym znakowaniu worków z odpadami

Urząd Gminy Poronin przypomina o konieczności prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. W przypadku braku oznakowania lub nieprawidłowego oznakowania worków i pojemników na odpady nowymi etykietami z kodem kreskowym oraz nieprawidłowego umieszczenia odpadów workach (np. odpady zmieszane w worku na odpady segregowane), odpady te pozostaną nieodebrane.

W celu zapewnienia prawidłowej segregacji odpadów, Urząd Gminy Poronin prosi mieszkańców o oklejanie każdego worka z odpadami w prawidłowy sposób. Nowe etykiety z kodem kreskowym powinny być umieszczone w widocznym miejscu na worku lub pojemniku.

Aby ułatwić mieszkańcom segregację odpadów komunalnych, Urząd Gminy Poronin przygotował grafikę związana z tym tematem. Grafika przedstawia, jakie odpady należy umieszczać w workach na odpady segregowane, a jakie w workach na odpady zmieszane.

Zgodnie z zasadami segregacji, do worków na odpady segregowane należy umieszczać między innymi: papier, tekturę, szkło, metale, tworzywa sztuczne i bioodpady. Natomiast do worków na odpady zmieszane należy umieszczać między innymi: odpady kuchenne, odpady higieniczne, odpady zielone, a także odpady, które nie nadają się do segregacji.

Zachowanie prawidłowej segregacji odpadów jest niezwykle istotne z punktu widzenia ochrony środowiska. Dlatego Urząd Gminy Poronin apeluje do mieszkańców o przestrzeganie zasad segregacji odpadów oraz o oklejanie worków z odpadami w prawidłowy sposób. Dzięki temu możliwe będzie skuteczne przetwarzanie odpadów i minimalizacja negatywnego wpływu na środowisko.

źródło: UG Poronin
/j

tagi