Strona główna » Policja zatrzymała czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał 3,7 promila alkoholu
Aktualności Miasto Zakopane

Policja zatrzymała czterech pijanych kierowców. Rekordzista miał 3,7 promila alkoholu

W miniony weekend tatrzańscy policjanci zatrzymali czterech pijanych kierowców. W miniony weekend zatrzymali aż cztery takie osoby. Niechlubny rekordzista zatrzymany został w piątek popołudniu na ul. Broniewskiego w Zakopanem. 36-latek z powiatu tatrzańskiego pomimo wydanego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów kierował volkswagenem mając w organizmie blisko 3.7 promila alkoholu

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a pojazd odholowano. Kolejny pijany kierowca zatrzymany został trzy godziny później w Poroninie na DK47. 32-letnia mieszkanka powiatu tatrzańskiego kierowała fordem mając w organizmie blisko 1.4 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali jej prawo jazdy.

W sobotę wieczorem w miejscowości Czarna Góra policjanci zatrzymali kierującego motorowerem. Badanie alkomatem wskazało, że 65-letni mieszkaniec naszego powiatu ma w organizmie blisko 1.6 promila alkoholu. Ten kierując również złamał zakaz sądowy.

Czwarty nietrzeźwy kierujący zatrzymany został dzisiaj około 4 nad ranem w miejscowości Bukowina Tatrzańska. 42-letni mieszkaniec powiatu tatrzańskiego kierował subaru mając w organizmie 1.7 promila alkoholu. On również kierował pomimo wydanego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci prowadząc swoje działania dbają m.in. o bezpieczeństwo użytkowników dróg. W tym celu każdej doby kontrolują kilkadziesiąt pojazdów eliminując z ruchu drogowego osoby, które zdecydowały się na jazdę po alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Ponadto zakaz prowadzenia pojazdów od 1 roku do 15 lat, świadczenie pieniężne od 5 tys. do 60 tys. zł oraz 15 pkt. karnych.

W myśl przepisów kierowcy, którzy pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia samochodów, nie stosują się do orzeczonego zakazu, mogą liczyć się z utratą prawa jazdy na okres od 1 roku do lat 15. Warto też wiedzieć, że w takim przypadku Sąd może także orzec wobec kierowcy karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi