Strona główna » Technik kryminalistyki pomógł w zatrzymaniu włamywacza w Witowie, skradzione narzędzia odzyskane
Aktualności Miasto Zakopane

Technik kryminalistyki pomógł w zatrzymaniu włamywacza w Witowie, skradzione narzędzia odzyskane

Witów, 3 maja – Technik kryminalistyki odegrał kluczową rolę w zatrzymaniu 44-letniego włamywacza, który dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości 30 tysięcy złotych z furgonetki zaparkowanej na jednej z posesji w Witowie.

Zdarzenie miało miejsce nad ranem 3 maja, gdy policjanci otrzymali zgłoszenie o włamaniu do furgonetki. Funkcjonariusze z pionu kryminalnego oraz technik kryminalistyki natychmiast przystąpili do działań mających na celu ustalenie sprawcy. Dzięki pracy technika kryminalistyki, który zabezpieczył ślady pozostawione przez włamywacza i dokonał jego wstępnej identyfikacji, funkcjonariusze szybko zlokalizowali i zatrzymali mężczyznę.

W trakcie przeszukania jego mieszkania, policjanci ujawnili większość skradzionych elektronarzędzi, które zostały zwrócone prawowitemu właścicielowi. Niestety, uszkodzona furgonetka nie nadaje się już do dalszego użytku.

Zatrzymany mężczyzna przyznał się do winy i ostatecznie policjanci przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem, za które grozi kara pozbawienia wolności od roku do lat 10, zgodnie z Kodeksem Karnym.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi