Strona główna » Policja i TOPR zdążyli znaleźć zdesperowaną 52-latkę w Tatrach
Aktualności Miasto Zakopane

Policja i TOPR zdążyli znaleźć zdesperowaną 52-latkę w Tatrach

W Poniedziałkowy wieczór, tatrzańscy policjanci otrzymali z jednego z krakowskich komisariatów informację o zgłoszeniu od rodziny 52-letniej kobiety, która wyjechała do Zakopanego, a następnie kompletnie nieprzygotowana do górskich wędrówek poszła w Tatry. Okoliczności jej wyjścia w góry mogły sugerować, że kobieta może próbować targnąć się na swoje życie.

Niezwłocznie w poszukiwania włączyli się policjanci zespołu dyżurnych KWP w Krakowie, którzy koordynowali podejmowaną akcję poszukiwawczą. W toku intensywnych działań małopolscy policjanci ustalili, że kobieta może znajdować się w rejonie masywu Czerwonych Wierchów w Tatrach Zachodnich.

TOPR i słowaccy ratownicy z Horskiej Zachrannej Sluzby brali udział w akcji ratowniczej w terenie górskim. Kobiety szukali na wyznaczonym terenie z ziemi i z powietrza. Operatorem drona TOPR był policjant, który w czasie wolnym brał udział w poszukiwaniach jako ratownik ochotnik. Kiedy poszukiwania dronem nie przyniosły rezultatu, służby wyruszyły w teren na poszukiwanie zaginionej osoby. Około godziny 22.30 jego grupa odnalazła zaginioną kobietę w rejonie Ciemniaka, którą następnie bezpiecznie sprowadziła do Doliny Kościeliskiej. Akcja TOPR zakończyła się po północy, kiedy 52-latkę przekazano pod opiekę lekarzy, którzy udzielili jej specjalistycznej pomocy. Tym razem pomoc nadeszła w samą porę.

Policja apeluje! Jeśli potrzebujesz pomocy, nie wstydź się o nią poprosić. Każdy z nas może mieć słabsze chwile. Czasem nie wiemy, jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami.

Na terenie każdego powiatu znajduje się wiele instytucji pomocowych, między innymi miejskie ośrodki pomocy społecznej, ośrodki interwencji kryzysowej czy poradnie psychologiczne, których przedstawiciele są gotowi pomóc w rozwiązaniu trudnych sytuacji życiowych i zapobiec tragicznym w skutkach wydarzeniom.

Na terenie całego kraju można dzwonić również pod numer alarmowy 112, Kryzysowy Telefon Zaufania – 116 123 bądź Młodzieżowy Telefon Zaufania – 116 111 (czynny całą dobę) oraz Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800 121 212 (czynny całą dobę).

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi