Strona główna » Turysta kierujący bmw miał 3 promile we krwi
Aktualności Miasto Zakopane

Turysta kierujący bmw miał 3 promile we krwi

W poniedziałkowy wieczór tatrzańscy policjanci otrzymali zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, który porusza się bmw z Zakopanego w kierunku Poronina. We wskazany rejon skierowane zostały policyjne radiowozy. 53-letni mieszkaniec województwa pomorskiego miał blisko 3 promile alkoholu, grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zgłaszająca, która podróżowała ze swoją rodziną cały czas przekazywała bieżące informacje o aktualnym położeniu pojazdu. Ponadto ostrzegała innych kierujących o poważnym zagrożeniu na drodze. Kierowca bmw jechał sam i wykonywał dziwne manewry na drodze. Bardzo często wymuszał pierwszeństwo i jechał środkiem drogi. W pewnym momencie kierowca słysząc zbliżający się radiowóz próbował zawrócić co ostatecznie spowodowało, że wjechał do rowu. Chwilę później był już w rękach policjantów.

Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie stanu trzeźwości wykazało, że 53-letni mieszkaniec województwa pomorskiego miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia i stracił prawo jazdy. Dzięki zdecydowanej reakcji kobiety udaremniono dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy, który stwarzał realne zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego, tym samym zapobiegając ewentualnej tragedii.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu teraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policja apeluje:
„Dbajmy o wspólne bezpieczeństwo. Dzwoniąc pod numer 112, nawet anonimowo, można powiadomić najbliższą jednostkę Policji o każdym niepokojącym zdarzeniu. Policjanci sprawdzą każdy sygnał. Przypominamy również, że każdy, kto jest świadkiem przestępstwa, ma prawo ująć sprawcę na gorącym uczynku. Obywatelskie ujęcie wynika z treści art. 243 Kodeksu Postępowania Karnego. Ujętą osobę należy niezwłocznie przekazać Policji”.

źródło: Policja Zakopane
/j

tagi