Strona główna » Dziś obchodzimy święto Straży Granicznej
Aktualności Miasto Zakopane

Dziś obchodzimy święto Straży Granicznej

Dziękujemy Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom Straży Granicznej za ich niezawodną służbę w dniu ich Święta!

16 maja to Święto Straży Granicznej. Dokładnie tego dnia formacja rozpoczęła służbę na granicy Rzeczypospolitej Polskiej. W tym roku Straż Graniczna obchodzi swój jubileusz po raz trzydziesty drugi.

Ten dzień jest doskonałą okazją do uhonorowania i wyrażenia wdzięczności dla Funkcjonariuszek i Funkcjonariuszy, którzy nieustannie poświęcają się naszemu bezpieczeństwu i ochronie granic.

Dzisiejsza Straż Graniczna to profesjonalna formacja mundurowa, w której służy dziś 14,2 tys. funkcjonariuszy (w tym 4,5 tys. kobiet) oraz pracuje ponad 3,3 tys. pracowników cywilnych. Ponad 6,7 tys. funkcjonariuszy wchodzi w skład korpusu chorążych, ponad 5,1 tys. to podoficerowie, a 2,3 tys. to oficerowie. Średnia wieku funkcjonariuszy pełniących służbę w formacji to 38 lat. 10 875 funkcjonariuszy ma wykształcenie wyższe, w tym 7 508 osób legitymują się tytułem magistra.

Straż Graniczna odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku publicznego, zarówno na granicach państwa, jak i wewnątrz kraju. Funkcjonariuszki i Funkcjonariusze Straży Granicznej pełnią niezwykle trudne i wymagające zadania, pilnując granic, przeciwdziałając przemytowi, terroryzmowi oraz innym zagrożeniom dla naszego społeczeństwa

Dzisiejsze Święto Straży Granicznej jest doskonałą okazją, aby podziękować Funkcjonariuszkom i Funkcjonariuszom za ich odwagę, oddanie oraz poświęcenie. To ich praca, determinacja i profesjonalizm tworzą podstawę naszego bezpieczeństwa i stabilności. Wszyscy powinniśmy docenić ich codzienną służbę oraz świadomość, że są tam, aby chronić nasze granice i nas samych.

Niech ten dzień będzie okazją do refleksji nad wagą ich służby i do wyrażenia wdzięczności za ich niezawodność i oddanie.

źródło: Straż Graniczna
/j

tagi