Strona główna » TPN posadził 800 drzew w Dolinie Kościeliskiej
Aktualności Miasto Zakopane

TPN posadził 800 drzew w Dolinie Kościeliskiej

W ramach długoterminowej inicjatywy przywracania życia i piękna naturalnemu środowisku Doliny Kościeliskiej, przeprowadzono masową akcję sadzenia drzew na Przedniej Kopce. Dzięki współpracy pracowników Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) oraz licznych wolontariuszy, aż 800 sadzonek jodły znalazło swoje nowe miejsce, mając nadzieję, że w przyszłości wyrosną na zdrowe i dorodne drzewa.

W grudniu 2013 roku Dolinę Kościeliską nawiedził silny wiatr halny, który spowodował powalenie wielu drzew. Rejon Przedniej Kopki szczególnie ucierpiał w wyniku tej nawałnicy, a zielone połacie zostały w znacznym stopniu zniszczone. Od tamtego czasu TPN podejmuje wiele działań mających na celu przywrócenie lasom ich dawnej świetności.

W akcji sadzenia drzew wzięli udział zarówno pracownicy TPN, którzy od lat poświęcają się ochronie tatrzańskiej przyrody, jak i liczni ochotnicy, którzy z całego serca zaangażowali się w odnowę Doliny Kościeliskiej. Wszystkie sadzonki pochodziły ze szkółki leśnej Tatrzańskiego Parku Narodowego, co zapewniło wysoką jakość i odpowiednie dostosowanie do lokalnych warunków.

Przednia Kopka, będąca jednym z najważniejszych miejsc w Dolinie Kościeliskiej, zaczyna teraz powoli odzyskiwać swoje naturalne piękno. Sadzone drzewa stanowią obietnicę przyszłości, odzwierciedlając naszą troskę o odbudowę ekosystemu i przywrócenie równowagi w tej wyjątkowej części Tatr.

źródło: TPN
/j

tagi