Strona główna » Pirat drogowy tymczasowo zatrzymany
Aktualności Miasto Zakopane

Pirat drogowy tymczasowo zatrzymany

Tatrzańscy policjanci w rejonie skrzyżowania ul. Kościuszki i Aleje 3-maja w Zakopanem zauważyli czerwony samochód m-ki Renault Scenic na krakowskich numerach rejestracyjnych, który z nadmierną prędkością między pojazdami stojącymi w zatorze drogowym zmierzał w stronę ul. Zaruskiego. 26-latek z Ukrainy nieposiadający stałego miejsca zamieszkania ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca został zatrzymany

W miniony czwartek 18 maja kierowca przejeżdżając przez ul. Krupówki z nadmierną prędkością spowodował, że wielu pieszych musiało uciekać. Po chwili pojazd nawrócił, a sytuacja na Krupówkach powtórzyła się. Policjanci podjęli próbę zatrzymania kierującego. Pomimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych w radiowozie kierowca czerwonego samochodu nie reagował i z dużą prędkością ponownie przejechał przez skrzyżowanie ul. Kościuszki tym razem kierując się w stronę ulicy Nowotarskiej. Po krótkim pościgu radiowóz zablokował drogę piratowi drogowemu tuż przed rondem, a kierowca i pasażer zostali zatrzymani. Dziwne zachowanie kierowcy sugerowało, że jest pod działaniem alkoholu lub narkotyków więc pobrano mu krew do dalszych badań.

Dokonując sprawdzenia w ewidencji policyjnej okazało się, że 26-latek z Ukrainy nieposiadający stałego miejsca zamieszkania ma obowiązujący zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Kierowca został zatrzymany, a pojazd odholowano. Dwa dni później zakopiański sąd tymczasowo aresztował młodego Ukraińca na trzy miesiące.

Warto pamiętać, że złamanie zakazu prowadzenia pojazdów zagrożone jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: Policja Zakopane
/j