Strona główna » Ukarany mandatem 2500 zł za jazdę hulajnogą po alkoholu
Aktualności Miasto Zakopane

Ukarany mandatem 2500 zł za jazdę hulajnogą po alkoholu

fot. Policja Zakopane

W niedzielę policja zatrzymała nietrzeźwego kierowce hulajnogi elektrycznej. Miał w organizmie 1.3 promila alkoholu. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł.

Policjanci z zakopiańskiej drogówki jak co noc patrolowali ulice naszego miasta. W minioną niedzielę ok. 1.30 w nocy otrzymali zgłoszenie o wypadku dwóch osób, poruszających się na hulajnodze. Do zdarzenia doszło na ul. Strążyskiej w Zakopanem. Hulajnoga, którą poruszał się 53-latek leżała na środku jezdni, a domniemanego pasażera już na miejscu nie było. Podczas udzielania pomocy medycznej policjanci zauważyli, że poszkodowany mężczyzna ma problemy z zachowaniem równowagi i koncentracji. Intuicja i tym razem nie zawiodła mundurowych, gdyż jak się okazało 53-latek z Zakopanego miał w organizmie 1.3 promila alkoholu. Za swą nierozsądną przejażdżkę ukarany został mandatem karnym w wysokości 2500 zł.

Jazdę hulajnogą elektryczną po użyciu alkoholu (od 0,2 do 0,5 promila) grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych, natomiast za jazdę hulajnogą w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) wysokość mandatu wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h. Musimy jednak przy tym pamiętać aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo. Zabronione jest przewożenie na tym urządzeniu innych osób, zwierząt i przedmiotów.

źródło: Policja Zakopane

tagi