Strona główna » Wyścig kolarski i duże utrudnienia w ruchu drogowym
Aktualności Gmina Bukowina Tatrzańska

Wyścig kolarski i duże utrudnienia w ruchu drogowym

27 maja na drogach Podhala duże utrudnienia w ruchu związane z wyścigiem kolarskim. Czwarty etap ORLEN Wyścigu Narodów odbędzie się w sobotę 27 maja na drogach powiatu tatrzańskiego, nowotarskiego, nowosądeckiego i limanowskiego. Tego dnia zawodnicy będą mieli do pokonania 129 kilometrów i wystartują o godzinie 9:10 z Bukowiny Tatrzańskiej.

Na teren powiatu nowosądeckiego (Zabrzeż) kolarze wjadą około godziny 10:30, po czym skierują się w stronę Kamienicy, by pokonać część trasy drogami Limanowszczyzny. Około godziny 12:00 zawodnicy spodziewani są z powrotem na terenie powiatu nowosądeckiego w miejscowości Trzetrzewina. Kolarze będą poruszać się drogą krajową nr 28 przez Biczyce Górne, Biczyce Dolne, ulicą Limanowską w Chełmcu, po czym wjadą do Nowego Sącza. Na terenie miasta przejadą ulicą Krakowską, Legionów, Bulwarem Narwiku, Krańcową i Nadbrzeżną. Tam, w rejonie hali sportowej, organizatorzy przewidzieli metę IV etapu wyścigu (około godziny 12:40).

Ruch na trasie wyścigu będzie wstrzymywany nawet około godzinę przed przejazdem zawodników w zależności od występującego natężenia ruchu. Ulica Nadbrzeżna w Nowym Sączu będzie zamknięta już od około godziny 5:00 do czasu zakończenia wyścigu, dekoracji najlepszych zawodników etapu oraz zakończenia czynności porządkowych. Nie będzie również możliwości parkowania pojazdów na parkingach zlokalizowanych przy tej ulicy (w przypadku niestosowania się do zakazu pojazd zostanie odholowany).

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w dniach 24-28 maja br. W sportowej rywalizacji wezmą udział 22 reprezentacje narodowe oraz trzy drużyny kolarskie z Polski. Wyścig został podzielony na pięć etapów. Dwa pierwsze zostaną rozegrane na Węgrzech, podczas trzeciego zawodnicy zmierzą się z trasą na Słowacji, natomiast dwa ostatnie zostaną zorganizowane na terenie naszego kraju.

ETAP IV, 27 MAJA BR. (BUKOWINA TATRZAŃSKA – NOWY SĄCZ)

źródło: organizator
/j

tagi