Strona główna » Kościelisko: Śladami Kurierów Tatrzańskich – Upamiętnienie i Rajd po Historycznych Szlakach
Aktualności Gmina Kościelisko

Kościelisko: Śladami Kurierów Tatrzańskich – Upamiętnienie i Rajd po Historycznych Szlakach


Organizatorzy zapraszają na Rajd Szlakiem Kurierów Tatrzańskich. To wyjątkowe wydarzenie, które umożliwia uczestnikom podążanie śladami tych bohaterskich kurierów. Rajd pozwala na zgłębianie historii i odkrywanie malowniczych tras, które stanowiły niegdyś ich codzienny szlak. To doskonała okazja, aby poznać i docenić dziedzictwo Kurierów Tatrzańskich oraz piękno tego regionu. Przyłącz się do tego wyjątkowego wydarzenia i odkryj niezwykłą historię gminy Kościelisko.

Mieszkańcy gminy Kościelisko aktywnie włączają się w tworzenie historii swojego regionu. To właśnie stąd pochodził Józef Krzeptowski, znany jako „Ujek” i nazywany królem Kurierów Tatrzańskich. W 2021 roku, przy scenie plenerowej na Chotarzu w Kościelisku, została odsłonięta specjalna tablica pamiątkowa poświęcona Jego pamięci, upamiętniająca jego znaczący wkład w historię tego miejsca. Ta inicjatywa jest wyrazem żywej pamięci o przeszłości gminy Kościelisko.

Szkoła Podstawowa im. Kurierów Tatrzańskich w Dzianiszu również nawiązuje do honorowego dziedzictwa Kurierów Tatrzańskich. Ta szkoła otrzymała zaszczytne imię, które upamiętnia ich niezwykłą odwagę i determinację.

źródło: Gmina Kościelisko
/j

tagi