Strona główna » #StacjaEdukacja: Zbliż się do natury i poznaj historię Kasprowego Wierchu na nowy sposób
Aktualności Miasto Zakopane

#StacjaEdukacja: Zbliż się do natury i poznaj historię Kasprowego Wierchu na nowy sposób

Ruszyła akcja #StacjaEdukacja, która ma na celu edukację turystów odwiedzających szczyt Kasprowego Wierchu zarówno kolejką linową, jak i pieszo. Codziennie w godzinach 9:00–15:00 na trzech oznakowanych punktach – przy górnej stacji kolejki, na Suchej Przełęczy oraz na szczycie obok Obserwatorium Meteorologicznego – czekają trzej edukatorzy-przewodnicy.

Edukatorzy przywitają turystów krótką lekcją na temat przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego, skupiając się na roślinach i zwierzętach. Opowiedzą także o historii kolei linowej. Podczas spotkania nie zabraknie praktycznych ciekawostek meteorologicznych oraz porad dotyczących bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na edukatorów, którzy będą nosić pomarańczowe koszulki z nazwą akcji. Każda opowieść trwać będzie około 10 minut, a udział w akcji jest bez dodatkowych opłat.

Dla najwytrwalszych uczestników przewidziana jest nagroda. Osoby, które odwiedzą wszystkie trzy punkty i zbiorą pieczątkę w każdym z nich, będą mogły odebrać wyjątkowy upominek w sklepiku na górnej stacji kolei linowej Kasprowy Wierch.

Należy jednak pamiętać, że na Kasprowym Wierchu panują obecnie zimowe warunki. Z tego powodu ważne jest odpowiednie ubranie oraz rozsądne planowanie wypraw.

źródło: TPN
/j

tagi