Strona główna » Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach
Aktualności Miasto Zakopane

Kolejny śmiertelny wypadek w Tatrach

W poniedziałek doszło do śmiertelnego wypadku w Zawratowym Żlebie. Do centrali TOPR dotarło zgłoszenie po godzinie 19:00 o upadku towarzyszki jednego z turystów, idąc stromym żlebem. Na miejsce wypadku niezwłocznie śmigłowcem z Zakopanego przetransportowano 3 ratowników, a kolejnych 2 z Hali Gąsienicowej. Po dotarciu na miejsce okazało się że turystka ponad 300 metrowym upadku doznała śmiertelnych obrażeń.

Ratownikom pozostał smutny obowiązek przetransportowania ciała do Zakopanego. Pomocy potrzebował również turysta zgłaszający wypadek. Z racji na brak zimowego wyposażenia, został sprowadzony w bezpieczne miejsce i ewakuowany śmigłowcem do Zakopanego. Działania zakończono po godzinie 21.

Był to kolejny wypadek, do którego doszło na skutek poślizgnięcia oraz upadku z wysokości po twardych i stromych śniegach.
W wyższych partiach Tatr w nocy mogą wystąpić przymrozki, co sprawia że śnieg tam leżący jest bardzo twardy. TOPR apeluje o umiejętny dobór celów i nieprzecenianie swoich możliwości.

W miejscach z występującym śniegiem konieczne jest używanie zimowego ekwipunku.
Aktualne informacje na temat warunków można znaleźć na stronie internetowej Tatrzański Park Narodowy

źródło: TOPR
/j

tagi