Strona główna » Ostatnie pożegnanie Wojciecha Wiejaka
Aktualności Miasto Zakopane

Ostatnie pożegnanie Wojciecha Wiejaka

Tatrzańskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z prawdziwym smutkiem poinformowało, że 16 czerwca 2023 roku zmarł w Krakowie ratownik – pilot Wojciech Wiejak. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godzinie 13.00 na cmentarzu na Salwatorze w Krakowie. Uroczystość będzie miała charakter świecki.

Był toprowcem – pilotem od 1984 roku, przysięgę ratowniczą złożył w 1986 roku. Jako pilot śmigłowca Mi-2, a później W3-A Sokół, wziął udział w Tatrach w blisko 260 wyprawach ratunkowych oraz zwiózł ze stoków ponad 230 kontuzjowanych narciarzy. Ostatni raz współpracowaliśmy z Wojtkiem przy akcji ratunkowej na Giewoncie w 2019 roku podczas masowego wypadku na skutek rażenia piorunami, gdzie wspierał nasze działania w górach śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Był wybitnym pilotem, instruktorem pracującym najpierw w Lotnictwie Sanitarnym, a później od początku czynnie uczestniczył w tworzeniu Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z okazji 100-lecia TOPR w 1999 roku został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w czwartek 22 czerwca 2023 roku o godzinie 13.00 na cmentarzu na Salwatorze w Krakowie. Uroczystość będzie miała charakter świecki.

Cześć Jego Pamięci

tagi